İyi ki doğdun YUYU

 

Çalışırken, eğlenirken, öğrenirken kendimi sonuna kadar kaptıran biriyim. Sosyal çevrem ve iş hayatımda yeni deneyimler vazgeçilmezim.

Yalnız kaldığım zamanlarda, battaniyenin altına kıvırılıp yatmak en büyük zevkim. 

 

Evlendikten sonra ise; 2 yaş arayla dünyaya gelen iki küçük çocuk ve işim; uykusuzluk artık benim tek gerçeğim.

İşte kendi gerçeğimle başladım bu arayışa. Uykusuzluğum ve meraklı kişiliğim, bir yenilik getirdi karşıma.

 

Ağırlıklı BATTANİYE Nedir ve Ne İşe Yarar ?

“Amerika’da bir terapi şekli olarak kullanılan Ağırlıklı Battaniye (Weighted Blanket - Heavy Blanket -Gravity Blanket ) içerisindeki dengeli ağırlıklar sayesinde kucaklanma hissi yaratarak oksidosin hormonu salgılanmasına destek oluyor. Sakinleştiriyor. Derin uyku, serotonin ve melatonin üretimini destekliyor. Uykusuzluk, kaygı bozuklukları, huzursuz bacak sendromu, insomnia gibi problemlere, yan etkisiz destek terapi olarak öneriliyor”.

 

Kulağa ne hoş geliyor di mi?

Getirtmesi çok pahalı olduğu için Amerika’daki kuzenimden rica ediyorum bir tane. Kalite olarak beklediğim standartlarda olmasa bile gelir gelmez deniyorum Can’ın üzerinde. Her şeyi üstünden atan oğlum, bu ürünü o kadar çok seviyor ki yatağa hep bu battaniye ile girer oluyor. Tabii Can ve Kaan arasında paylaşılmaz oluyor bizim battaniye. Bunun üzerine içerik, yapım tekniği araştırmalara başlıyorum. Ve ürünü biraz daha geliştirerek sonunda Kaan’a özel yapıyorum bir tane.

 

Bu arada, turizmden etkilenen şirketimi devretmeye karar veriyorum. Bildiğin depresyon sebebi. Hayır yani depresyona gireceğim ama çoluk çocuktan zamanım da yok. Çocukların battaniyelerinin ikisini de örtüyorum üzerime. O kadar iyi hissettiriyor ki. Benim neyim eksik diye yapıyorum bir tane de kendime. Bu battaniyeyi gören arkadaşlarım da istiyor kendilerine.

 

Kullanıcılarının yorumları, daha önceki iş tecrübelerimle ben de başlıyorum bu konuda profesyonelleşmeye.

 

İşte YUYU’yu tasarlama hikayem böyle başladı.

Şimdi istiyorum ki uykusuzluk , depresyon , anksiyete de artık hikayelerde kalsın.

Herkesin bir YUYU’su olsun. Herkes kendi yolunu YUYU ile bulsun. YUYU ile kaygılar azalsın, mutluluklar çoğalsın. Çocuklar YUYU ile iyi mışıl mışıl uyusun, mutlu kalksın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR