Sıkça Sorulan Sorular 

 
Benim YUYUm Hangisi?
Seçilecek YUYU’nun ağırlığı kişinin ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Çocuklarda kilolarının %10’undan (+0,5-1) kg fazlasını seçebilirsiniz. Yetişkinlerde ise kilolarının %7-12’si ağırlığında olan YUYU seçilmelidir.
Yatağın boyuna göre değil, kullanıcı kişinin ağırlığına göre seçilmelidir. Battaniyenin vücuda temas etmeyip yatağın üzerinde kalan ağırlıklar, battaniyenin etkisini azaltır. Battaniyenin, yataktan sarkmayacak, sadece üzerinizde kalacak boyutta olması gerekmektedir. Kucaklama battaniyesi tek kişiliktir ve kişiye özeldir.

 

Çok ağır olmaz mı?
İlk düşündüğünüzde kullanacak olan kişinin kilosuna kıyasla battaniyenin ağırlığı fazla görünebilir. Ancak elinizde taşıdığınız battaniyenin ağırlığı,  vücudunuza dengeli şekilde yayıldığında hissiyatı farklı olacaktır.
  
Tek başına YUYU'mu kullansam üşür müyüm ? 
Kaloriferli evler düşünülerek tasarlanmıştır. Ama kişisel tercihe göre, klasik battaniye veya yorgan ile birlikte de kullanılabilir. Klasik yorganların ağırlıkları 1/2 - 1 kg arasında olduğu için ağırlık rahatsız etmez. Sizinle ilk temas eden kucaklama battaniyesi olmalıdır.
  
Başka dikkat etmem gereken birşey var mı?
Ameliyat sonrası tedavi sürecindeyken, kan dolaşım bozukluğunuz veya solunum probleminiz olduğu durumlarda lütfen kullanmayınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR