ALZEIMER HASTALARINA AĞIRLIK BATTANİYELERİN FAYDALARI

 

Alzeimer demans tiplerinden biridir. Sevdiğiniz birinin zaman içerisinde kendini ve sizi tanımayacak hale gelmesi gerçekten çok yıpratıcıdır.


Sağlıklı bir bireyin Alzheimer’a yakalanması, tüm aile için oldukça zordur. Alzeimer’ın belirtileri; Bilişsel yeteneklerin gittikçe gerilemesi, ağır bellek kaybı, kafa karışıklığı, soyut düşünceleri oluşturma beceriksizliği, konsantrasyon güçlüğü, gündelik ya da karmaşık işleri yapmada zorluklar, kişilik değişiklileri, şüpheci ya da garip davranışlar ve unutkanlıktır. 65 yaşın üzerindeki kişilerde, bunama, ruh hali değişimlerine, karışıklığa ve strese neden olabilir. Hastalık tedavi edilemez gözükse bile, bir bakıcı olarak hastanın kendisini rahat ve güvende hissetmesine YUYU ile yardımcı olabilirsiniz.


 YUYU Ağırlıklı Battaniye® kullanan kişiye doğal yoldan hoş bir huzur ve rahatlık verir. Ağırlıklı Battaniyenin içine eşit olarak sabitlenen ağırlıkların verdiği sarılma hissi, alzeimer’lı hastanızın her zaman yanında olamasanız bile ona sarılmanızın verdiği güveni verecektir. Demans ilerledikçe, uykusuzluk sık görülen bir sorun haline gelir. Gece boyunca bir veya iki saat uyumak, sık sık uyanarak evin etrafında dolaşmak çok rastlanır bir durumdur. Bazen ilaçlar bile hasta için uyku bozukluğuna neden olabilir. Nedeni ne olursa olsun, Alzheimer hastalığı olan kişiler, YUYU Ağırlıklı Battaniye'nin uykuya neden olan özelliklerinden faydalanabilirler.

YUYU Ağırlıklı Battaniyenin®, derin bası simülasyonu ile hem hastalar hem de bakımı verenler için gece boyunca daha dinlenmiş hissettirir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR