TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞUNDA (PTSD) AĞIRLIKLI BATTANİYELERİN FAYDALARI

 

Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile uğraşan ya da bu tarz bir sorunu olan bir yakınız mı var? Travma sonrası stres bozukluğu, korkunç bir olayın hemen ardından ortaya çıkabildiği gibi aylar, yıllar sonra bile ortaya çıkabilir. Duygusal stres, korku ve uyku bozuklukları iş ve aile hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Kabuslar ve flashback'ler uykusuzluğu şiddetlendirir. Askeri muharebe, doğal afet, hastalık teşhisi ya da şiddetli bir saldırı kaynaklı stres, genellikle semptomları azaltmak ve sağlıklı bir yaşam tarzına geri dönmek için uzun süreli bir savaş vermeyi gerektirir.

 

Travma sonrası stres bozukluğunda tedavi; ilaç, grup terapisi ve gevşeme tekniklerini içerir.YUYU Ağırlıklı Battaniye’nin kullanımı, ruh halinin iyi yönde değişimine ve restoratif uykuya yardımcı olur.

 

Korku veren düşünceler aklınıza geldiğinde, vücudunuza örttüğünüz ağırlıklı bir battaniye, rahatlık ve güvenlik duygularını destekler. Derin bası simülasyonunun, istenmeyen düşünceleri zayıflattığı ve kas gerginliğini gevşettiği ispatlanmıştır. Masajın faydalarına eşdeğer, vücuda uygulanan orta şiddetli basıserotoninin doğal üretimini arttırır.

 

Bir hormon olan serotonin, uykuyu tetikleyen ve gece boyunca uykuyu sürdürmeye yardımcı olan melatonine dönüşür. YUYU Ağırlıklı Battaniye®, TSSB için etkili bir yardım sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR