KANSER NEDENLİ ANKSİYETE BOZUKLUKLARI İÇİN AĞIRLIKLI BATTANİYELERİN FAYDALARI

 

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün 2017'de yayınladığı rapora göre Türkiye'de kanser görülme sıklığı dünya ortalamasının üzerindedir.Erkeklerde kanser teşhisi kadınlara göre daha yüksek seviyededir.

 

Kanser vakaların da; tanının konulmasından, tedavi ve tedavi sonrası süreçlerdeki belirsizlik ve bekleyişler; kaygı ve endişe seviyelerini yükselterek kişinin ve çevresindekilerin anksiyetesini artırmaktadır. Anksiyete bozukluğunu yönetmek kanser tedavisinin önemli bir parçasını teşkil eder.Birçok hasta ve hasta yakını durum hakkında endişe duydukları için uykusuzluk yaşamakta ve uykusuzluğa bağlı günlük hayatla baş etmede zorluk yaşamaktadırlar.

 

Siz veya yakınınız kanser ile savaş sürecinde iseniz ağırlıklı battaniyenin derin bası dokunuşu;zihnin ve bedenin rahatlamasına;ağrıların yatışmasına yardımcı olmaktadır. Bu baskı, serotonin üretimi için uyarıcı olarak davrandığından melatonine dönüşerek endişe nedeniyle uyku sorunu azalır. İlaçsız bir şekilde zihnen ve bedenen dinlenmenin gerçekleşmesi tedavi süreçleri ile daha kolay baş etmeye destek olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR