DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUKLARI (ADHD) İÇİN AĞIRLIKLI BATTANİYELERİN FAYDALARI

 

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB / ADD), dürtüsel yıkıcı davranış ve nörodavranışsal bozukluk olarak tanımlanmaktadır. Bu çocuklarda dikkat sorunları, aşırı ve kontrolsüz hareketlilik yaşıtlarından fazladır. Bazılarında, sadece dikkatsizlik bazılarında ise kontrolsüz hareket olarak kendini gösterir.  Sıklıkla ikisi bir arada görülmektedir. Hiperaktivite; ilkokul çağında tespit edilmekte ve çocuğun yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Hiperaktivitenin en net belirtileri; Dikkatsizlik, doğrudan kendisine konuşulurken dinlemiyor gözükmek; Verilen görevleri eksik yapmak., ödev ve sorumluluklar yerine getirmemek. Unutkanlıkla eşyaları sık sık kaybetmek, sabırsızlık ve uzun süre hareketsiz kalamamaktır.

 

Toplumda görülme sıklığı %5-7 gibi çok yüksek orandadır, çocuklukta başlayarak; yetişkinlikte de devam edebilen bir rahatsızlıktır.

 

YUYU Ağırlıklı Battaniye, derin bası simülasyonu ile hiperaktivite ve aşırı hareketin getirdiği dengesizliğingiderilmesinde yardımcı olur. DEHB / ADD'si olan biri yapması gereken görevlere odaklanamadığında battaniyenin ağırlığı ile sakinleşerek rahatlayabilir; regülasyonun getirdiği rahatlama ile daha çok odaklanabilir.

 

Dikkat eksikliği veya Hiperaktivitesi olan çocuk ile ilgilenen birçok aile, hiperaktiviteye eşlik eden uyku sorunlarından çok etkilenmektedirler. Çalışmalar, düzenli uyku alışkanlıklarının geliştirilmediği takdirde hareketliliğin daha da arttığını göstermiştir.

 

YUYU Ağırlıklı Battaniye®, doğal yöntemlerle iyi bir gece uykusu için gerekli kimyasalları uyarır. Vücuda uygulanan hafif bası, zihni ve bedeni sakinleştiren serotonin hormonunun üretimini destekler Serotonin melatonine dönüşerek derin uykuda geçen zamanı artırır, uyku için gerekli olan ortam sağlanır. Kaliteli uyku ile sağlanan psikolojik ve fizyolojik yenilenme; günlük yaşamı aile ve çocuk için daha kontrollü hale getirir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR