YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG
YUYUTALL 8-9 KG

Yuyutall 8-9 Kg (1000)

 

YUYU Ağırlıklı Battaniye'nin bedene verdiği kucaklanma hissi; doğal yöntemlerle seratonin, oksitosin, melatonin gibi hormonların aktivasyonunu destekler.

Strese sebep olan kortizol oranını azaltır.

Sakinleştirir

Uykuyu kolaylaştırır

İyi hissettirir

Uyanma sıklığını azaltır.

Huzurlu, dinlenmiş mutlu bir güne keyifli bir başlangıç yapılır. 

 

 

Bilimsel Kanıtlar:

İsveç Göthenburg Üniversitesi tarafından 2015 yılında yapılan ve Journal of Sleep Medicine & Disorders Dergisinde yayımlanan araştırma, ağırlıklı battaniyelerinin (weighted blanket) uyku sorunları olan bireylerde kullanımıyla ilgili ilk bilimsel araştırmadır.

 

Bu araştırmaya, 20-66 yaşlarında kronik uykusuzluk şikâyeti olan kişiler katılmıştır.

 

Ağırlıklı battaniye kullanımı ile Kronik uykusuzluk problemi yaşayan deneklerin uyku kalitesi, artış göstermiştir ve hiçbir yan etki görülmemiştir.

 

Çalışmaya katılan kişiler uyku sırasında daha az hareket ettiklerini ve buna bağlı olarak daha sakin ve huzurlu uyuduklarını ifade etmişlerdir.

Katılımcılar arasında olumlu duygu durumu sağladığını ve kaygıyı giderdiğini belirtenler de olmuştur. Bu etkiler, ağırlıklı battaniyelerin taktil (dokunsal) ve proprioseptif (derin duyusal) uyaranları hedeflemesini destekler. Ağırlıklı battaniyelerin, uyku kalitesini arttırıcı, yenilikçi, ilaç dışı ve tamamlayıcı bir araç olduğu söylenebilir.

 

Tüm bu bulgularla, ağırlıklı battaniyeler tarafından sağlanan ek bası ile bireylerde sakinleştirici bir etki yarattığı, ajitasyonu azaltıp kaliteli bir uyku sağladığı sonucuna varılmaktadır. Etkili sonuç almak için en önemli nokta, battaniyenizin vücut indeksinize göre seçilmesidir; battaniyeniz ne çok ağır, ne de çok hafif olmalıdır. 

 

 

 

YUYUTALL, flanel kumaştan üretilmiştir. 
İçerik malzemesinde kullanılan, gıda temasına uygun granüller, özel dikim tekniği ile battaniyenin içerisine eşit gramajlarla sabitlenmiştir.
30 derece sıcakta, makinede yıkanabilir. 
Kurutma makinesi tavsiye edilmemektedir.

 

 Ağırlık   8,3 kg 
 Ebatlar   140 x 200 cm 
 Kumaş Türü   Flanel